2017 m. rugpjūčio mėnesį Panevėžio rajono anglų kalbos mokytojai bei mokymo įstaigų administracijos atstovai dalyvavo Dubline bei Kipre vykusiuose ,,Erasmus+“ 1 projektuose ,,Kompetencijų, kūrybiškumo ir inovatyvių mokymo(si) metodų taikymas ugdymo procese“. Penkiolika mokytojų bei penki administracijos atstovai iš Paįstrio Juozo Zikaro, Ramygalos, Velžio gimnazijų ir Pažagienių mokyklos–darželio rugpjūčio 14–20 d. lankėsi Dubline. Rugpjūčio 17–24 d. projekto veikloje Kipre dalyvavo devyni Panevėžio rajono anglų kalbos mokytojai bei penki administracijos atstovai iš Smilgių, Naujamiesčio, Krekenavos Mykolo Antanaičio bei Raguvos gimnazijų.

Dubline viešėję mokytojai išklausė 20 valandų teorinių bei praktinių paskaitų ciklą apie naujus anglų kalbos mokymo būdus, kalbinį raštingumą, klaidų taisymą, informacinių technologijų panaudojimą anglų kalbos pamokose, mokėsi, kaip dirbti su minimaliomis mokymo priemonėmis, kaip rašyti diktantus ir taikyti įvairius anglų kalbos mokymo metodus. Buvo diskutuojama apie Lietuvos ir Airijos švietimo sistemų panašumus bei skirtumus. Projekto dalyviai susipažino su Airijos istorija, jos mitais ir legendomis.

Kipre vykusio projekto dalyviai taip pat tobulino profesines kompetencijas: išklausė 40 valandų paskaitų ciklą apie anglų kalbos fonetinę sistemą, kalbinį raštingumą, kūrybinio rašymo metodų bei informacinių technologijų taikymą anglų kalbos pamokose. Buvo aptartos abiejų šalių švietimo ir ugdymo sistemų ypatybės.

Nepamirštamą įspūdį paliko projektų kultūrinė programa. Projekto dalyviai Dubline aplankė Airijos nacionalinio muziejaus Archeologijos ir Gamtos istorijos skyrius, Nacionalinę galeriją, Trinity koledžą, apžiūrėjo įspūdingą pastatą – geriausią Airijos universitetą, įkurtą 1592 m., grožėjosi Šv. Patriko katedra, pastatyta XII a. pabaigoje, aplankė Dublino pilį, pastatytą 1204 m., karaliaus Džono valdymo laikotarpiu. Dalyviai važiavo dviejų aukštų autobusu, dalyvavo ekskursijoje „Hop off, hop on“, lankėsi pačiame Dublino centre įkurtame didžiausiame bei gražiausiame šalyje St. Stephen‘s Green parke. Aplankė vėjų pagairėje plytinčias Mohero uolas, stebėjo nevaržomą Atlanto vandenyno bangų šėlsmą vakarinėje Airijos pakrantėje.

Turininga kultūrine programa džiaugėsi ir projekto Kipre dalyviai. Jie aplankė Kuriono antikinį amfiteatrą, kuriame senovėje vykdavo graikų dramaturgų vaidinimai; amfiteatre tilpdavo net 3 500 žmonių. Vėliau teatrą sunaikino žemės drebėjimas; kultūros paminklas buvo atstatytas 1961 metais. Dabar vasaros laikotarpiu čia vaidinamos graikų tragedijos. Kato Paphos archeologijos parke turėjo išskirtinę galimybę pasivaikščioti po senovinį miestą ir savo akimis pamatyti, kaip viskas atrodė. Parko teritorijoje yra katakombos, kapavietės, namai; akį traukia įspūdingos mozaikos. Projekto dalyviai lankėsi Kolosio bei Limasolio viduramžių pilyse, prie deivės Afroditės uolos, kuri, pasak vietinių gyventojų, turi stebuklingų galių, nes kiekvienas, ją apiplaukęs, tampa jaunesnis ir sveikesnis.

Vizito metu mokymo įstaigų administracijos atstovai susitiko su Finglaso mokymo centro atstovais, lankėsi Dublino Katalikiškoje berniukų gimnazijoje, domėjosi Airijos švietimo sistema, dalijosi savo patirtimi. Kipre gimnazijų administracijos atstovai susitiko su Limasolio meru, lankėsi Kipro universitete.

,,Erasmus+“ 1 projektai suteikia galimybę ne tik tobulinti profesinius įgūdžius, bet ir pažinti kitų šalių istoriją ir kultūrą. ,,Erasmus+“ 1 programos 1 pagrindinio veiksmo projektui ,,Kompetencijų, kūrybiškumo ir inovatyvių mokymo(si) metodų taikymas ugdymo procese“ (Nr. 2017-1-LT01-KA101-034937) įgyvendinti Europos Sąjunga suteikė finansinę paramą.